Lærere

 
Anna Nymark
Gymnasielærer
Skrædder
Teknikfag (design og produktion, tekstil)
C.A. Olesens Gade 4
 
Arne Aagaard Wacker
Gymnasielærer
Cand.mag
Samfundsfag, Idéhistorie, Teknologi
Fysikkens verden, CAO
C.A. Olesens Gade 4
 
Birgitte Skovlund Larsen
Studievejleder, gymnasielærer
Cand.mag
Dansk, Engelsk
Øster Uttrup Vej 5
+45 2526 6884
 
Bjarne Kirk
Gymnasielærer
Akademiingeniør (svagstrøm)
Teknologi, Matematik
Beredskabslinjen
C.A. Olesens Gade 4
 
Bjarne Sønderstrup
Gymnasielærer
Cand.scient.
Biologi, Matematik
Bioteknologi
Øster Uttrup Vej 5
 
Bjørg Bechgaard
Gymnasielærer
Cand.scient.soc.
Samfundsfag, Teknologi
Global Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Camilla Kær Mørkholt
Gymnasielærer
Cand.polyt.
Kemi, Matematik, Teknikfag (proces, levnedsmiddel og sundhed, bioteknologi)
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Claus Holst
Gymnasielærer
Cand.mag
Dansk, Idéhistorie
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Daniel Johansen
Gymnasielærer
Civilingeniør i Sundhedsteknologi
Matematik, Fysik, Teknologi, Programmering, Teknikfag (proces, levnedsmiddel og sundhed, sundhed)
Industrielt design
Øster Uttrup Vej 5
 
Dorte Blicher Møller
Gymnasielærer
Akademiingeniør (anlægskonstruktion)
Teknologi, Materialeteknologi, Statik og styrkelære, Teknikfag (Byggeri og energi)
Industrielt design
Kontaktperson for materialeteknologi, Faggruppekoordinator for teknologi
Øster Uttrup Vej 5
 
Emil Sønderstrup
Timelærer
Matematik
Øster Uttrup Vej 5
 
Erik Hermann
Værkstedsansvarlig
Maskinmester
Teknikfag (design og produktion, maskin)
Kontaktperson for værkstedsbudget
Øster Uttrup Vej 5
+45 2526 6889
 
Esben Dalsgaard
Gymnasielærer
Cand.mag
Dansk, Idéhistorie
Fysikkens verden, ØUV
Faggruppekoordinator for dansk
Øster Uttrup Vej 5
 
Gry Jørgensen
Gymnasielærer
Cand.mag
Dansk, Engelsk
Oplevelsesdesign
C.A. Olesens Gade 4
 
Henrik W. Routhe
Timelærer
Matematik
Øster Uttrup Vej 5
 
Tine Nørgaard Plöger
Gymnasielærer
Cand. Polyt. (Arkitektur og design)
Teknologi, Teknikfag (Byggeri og energi)
Naturvidenskab og innovation
Øster Uttrup Vej 5
 
Jacob Norup Maarbjerg
Timelærere
Kom/it
C.A. Olesens Gade 4
 
Jakob Grünewald Hjørringgaard
Gymnasielærer
Cand.Scient.
Fysik
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Jakob Polcwiartek
Gymnasielærer
B.Sc. i sundhedsteknologi
Matematik
Industrielt design
Øster Uttrup Vej 5
 
Jens Villadsen
Gymnasielærer
Cand.polyt. ph.d. (bygning)
Teknologi, Matematik, Fysik
Fysikkens verden, CAO
C.A. Olesens Gade 4
 
Jesper Larsen
Gymnasielærer
Cand.scient.
Kom/it, Matematik, Teknologi
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Jesper Lindholm Christensen
Gymnasielærer
Cand.mag
Samfundsfag, Teknologihistorie, International teknologi og kultur
Global Tech
Faggruppekoordinator for international kultur og teknologi
C.A. Olesens Gade 4
 
Jesper Nymann
Gymnasielærer
Cand.polyt (Bioteknologi)
Kemi, Bioteknologi
Bioteknologi
Faggruppekoordinator for kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Jørgen Kiel
Gymnasielærer
Cand.polyt (svagstrøm)
Teknologi, Kom/it
Game og Media Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Karin Lindgren
Gymnasielærer
Cand.polyt (maskin)
Teknologi, Matematik, Programmering, Kom/it
Game og Media Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Karsten de Lange
Gymnasielærer
Cand.scient.
Idræt, Engelsk
Beredskabslinjen
Kontaktperson for idræt
C.A. Olesens Gade 4
 
Kasper Svenbæk Pilgaard
Gymnasielærer
Cand.mag.
Samfundsfag, Erhvervsøkonomi
Oplevelsesdesign
Kontaktperson for virksomhedsøkonomi, Faggruppekoordinator for teknologihistorie
C.A. Olesens Gade 4
 
Kasper Winther
Gymnasielærer
Cand.polyt (elektronik)
Fysik, Matematik, Teknikfag (design og produktion, el)
Fysikkens verden, CAO
C.A. Olesens Gade 4
 
Kirsten Fogd
Gymnasielærer
Cand.scient.
Biologi, Teknologi, Bioteknologi, Teknikfag (proces, levnedsmiddel og sundhed, sundhed)
Bioteknologi
Faggruppekoordinator for bioteknologi
Øster Uttrup Vej 5
 
Lene Juul Andersen
Gymnasielærer
Teknikumingemiør (bygning)
Teknikfag (Byggeri og energi), Statik og styrkelære, Matematik
Fysikkens verden, ØUV
Kontaktperson for statik og styrkelære, Faggruppekoordinator for byggeri og energi
Øster Uttrup Vej 5
 
Lone Mogensen Kaae
Gymnasielærer
Cand.mag.
Dansk, Psykologi
Industrielt design
Øster Uttrup Vej 5
+45 2526 6212
 
Louise Othello Knudsen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Engelsk
Bioteknologi
Øster Uttrup Vej 5
 
Maja Hegelund
Gymnasielærer
Cand.it i oplevelsesdesign
Kom/it
Game og Media Tech, Global Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Majbrith Borg Andersen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Dansk, Teknologihistorie
Fysikkens verden, CAO
C.A. Olesens Gade 4
 
Malene Moesgaard Ludvigsen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Kom/it, Musik, Mediefag
Oplevelsesdesign
Kontaktperson for mediefag
C.A. Olesens Gade 4
 
Maria Bro Kloster
Gymnasielærer
Cand.polyt. (Medicinsk bioteknologi)
Kemi, Teknikfag (proces, levnedsmiddel og sundhed, bioteknologi)
Fysikkens verden, ØUV
Faggruppekoordinator for proces, levnedsmiddel og sundhed
Øster Uttrup Vej 5
 
Maria Holme Pedersen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Engelsk
Fysikkens verden, ØUV
Øster Uttrup Vej 5
 
Maria Louise Møller
Gymnasielærer
Cand.polyt (arkitektur og design)
Teknikfag (Byggeri og energi)
Naturvidenskab og innovation
Øster Uttrup Vej 5
 
Mette Gammelgaard
Gymnasielærer
Cand.agro.
Kemi, Biologi, Teknikfag (proces, levnedsmiddel og sundhed, bioteknologi)
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Mette Jeanne Kande
Gymnasielærer
Produktudvikler
Teknologi, Teknikfag (design og produktion, tekstil)
Oplevelsesdesign
Faggruppekoordinator for design og produktion (tekstil)
C.A. Olesens Gade 4
 
Mette Pedersen
Gymnasielærer
Cand.polyt. (elektronik)
Fysik, Matematik
Naturvidenskab og innovation
Øster Uttrup Vej 5
 
Michael Bach Kristensen
Gymnasielærer
Cand.scient.
Fysik, Teknologi, Programmering
Game og Media Tech
Faggruppekoordinator for programmering
C.A. Olesens Gade 4
 
Michael Nielsen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Dansk, Engelsk
Beredskabslinjen
C.A. Olesens Gade 4
 
Michael Odgaard
Gymnasielærer
Cand.polyt. (nanofysik)
Matematik, Teknologi
Bioteknologi
Øster Uttrup Vej 5
 
Michael Petersen
Gymnasielærer
Cand.polyt. (arkitektur og design)
Design, Teknologi, Kom/it
Oplevelsesdesign
Faggruppekoordinator for design
C.A. Olesens Gade 4
 
Michael Piilgaard Andersen
Gymnasielærer
Cand.phil.
Engelsk
Global Tech
Faggruppekoordinator for engelsk
C.A. Olesens Gade 4
 
Michael Worum
Gymnasielærer
Cand.mag.
Dansk, Idéhistorie
Global Tech
Faggruppekoordinator for idéhistorie
C.A. Olesens Gade 4
 
Mikkel Graugaard Antonsen
Gymnasielærer
Cand.scient.
Fysik, Kemi, Matematik
Beredskabslinjen
Øster Uttrup Vej 5
 
Palle Rye
Gymnasielærer
Cand.polyt. (elektronik)
Fysik, Teknologi
Beredskabslinjen
Øster Uttrup Vej 5
 
Palle Thomsen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Teknologihistorie, Samfundsfag
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Patrick Dahl Nielsen
Gymnasielærer
Cand. it i Interaktive Digitale Medier
Kom/it
Game og Media Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Per Johansson
Gymnasielærer
Cand.mag.
Innovation, Samfundsfag, Teknologihistorie
Naturvidenskab og innovation
Kontaktperson for innovation, Faggruppekoordinator for samfundsfag
Øster Uttrup Vej 5
 
Per Vognsen
Faglærer
Tømrer
Teknikfag (Byggeri og energi)
Øster Uttrup Vej 5
 
Pia Thomsen
Gymnasielærer
Cand.polyt. (elektronik)
Fysik, Matematik, Teknikfag (design og produktion, el)
Fysikkens verden, ØUV
Øster Uttrup Vej 5
 
Preben Rye Larsen
Gymnasielærer
Cand.polyt. (maskin)
Teknikfag (design og produktion, maskin), Teknologi
Fysikkens verden, ØUV
Faggruppekoordinator for design og produktion (maskin)
Øster Uttrup Vej 5
 
Rani Ellingsgaard
Gymnasielærer
Cand.mag.
Engelsk
Game og Media Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Rebekka Bartholdy Neergaard
Gymnasielærer
Cand.scient.
Fysik, Musik, Kemi
Oplevelsesdesign
Faggruppekoordinator for musik
C.A. Olesens Gade 4
 
Rene Beck
Gymnasielærer
Cand.mag.
Engelsk, Dansk
Naturvidenskab og innovation
Øster Uttrup Vej 5
 
Rene Randrup Rasmussen
Gymnasielærer
Cand.scient.
Matematik, Programmering
Fysikkens verden, ØUV
Faggruppekoordinator for matematik
Øster Uttrup Vej 5
 
Rikke Louise Petersen
Gymnasielærer
Cand.scient.
Biologi, Kemi
Fysikkens verden, CAO
Faggruppekoordinator for biologi
C.A. Olesens Gade 4
 
Rikke Slot Kristensen
Gymnasielærer
Cand.polyt. (arkitektur og design)
Design, Teknologi
Industrielt design
Øster Uttrup Vej 5
 
Sanne Vejen Fihl
Gymnasielærer
Cand.polyt. (bioteknologi)
Kemi, Matematik
Global Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Søren Justesen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Dansk, Psykologi
Game og Media Tech
C.A. Olesens Gade 4
 
Søren Østergaard Gertsen
Gymnasielærer
Cand.scient.
Biologi
Industrielt design
Øster Uttrup Vej 5
 
Styrbjørn Andersen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Dansk
Naturvidenskab og innovation
Øster Uttrup Vej 5
 
Thomas Karlsen
Gymnasielærer
Bygningsingeniør
Teknologi, Teknikfag (Byggeri og energi)
Naturens kemi
Øster Uttrup Vej 5
 
Tine Højfeldt Johansen
Gymnasielærer
Cand.mag.
Psykologi, Samfundsfag
Beredskabslinjen
Faggruppekoordinator for psykologi
Øster Uttrup Vej 5
 
Tony Meyer Ebdrup
Gymnasielærer
Cand.polyt.
Kemi, Fysik
Naturvidenskab og innovation
Øster Uttrup Vej 5